Finanses

DB pēta, kur investējis Aigara Kesenfelda pirmās paaudzes ģimenes investīciju uzņēmums

Jānis Goldbergs,22.07.2025

Jaunākais izdevums

Pasaules investīciju vidē nozīmīgu lomu spēlē turīgu ģimeņu izvēlētā investīciju politika, un tieši šobrīd var teikt, ka arī Latvijā Family Office investīcijas kļūst pietiekami nozīmīgas. Valstij uzmanību pievērsuši Family Office konsultanti, kas sniedz pakalpojumus turīgām ģimenēm, un mums ir arī turīgi uzņēmēji, kurus, līdzīgi kā kaimiņvalstīs, varam saukt par investīciju flagmaņiem.

Ir dažādas privāto investīciju kontroles formas, tomēr viena no populārākajām, kas nodrošina caurspīdīgumu un atklātību pārējai sabiedrībai, ir Family office jeb latviski ģimenes investīciju uzņēmums. Vairums ģimeņu izvēlas konsultantu kompānijas, kuras diemžēl neizpauž klientu vārdus, tomēr lielākie bieži veido savus uzņēmumus ģimenes investīciju pārvaldībai. Dienas Bizness Latvijā identificēja divus šādus uzņēmumus – SIA Pirmdiena un AS ALPPES Capital, no kuriem viena investīcijas izvēlējāmies papētīt sīkāk, lai saprastu Latvijas flagmaņa preferences.

Kas ir ģimenes birojs? Vai Latvijā tādi ir?

Pēc būtības Family office ir ģimenes investīciju uzņēmums, kura pamatmērķis ir audzēt turīgas ģimenes kapitālu un nodot to tālāk nākamajām paaudzēm. Vairumā gadījumu šādus uzņēmumus vada algoti investīciju speciālisti, nevis paši ģimenes locekļi. Izņēmumi dažkārt ir pirmās paaudzes ģimenes investīciju uzņēmumi, kuros dibinātāji parasti ir tie, kuri kapitālu ir nopelnījuši un uzņēmumu dibina, lai tas paliktu pēc viņiem un nodrošinātu pārticību bērniem un bērnubērniem, tomēr jau savas dzīves laikā viņi vadību visbiežāk nodod algota profesionāļa rokās. Neatkarīgus vadītājus parasti izvēlas, lai izvairītos no interešu konfliktiem, konfliktiem ģimenes locekļu vidū. Vadītāja uzdevums ir saglabāt neitralitāti, identificēt riskus un izvairīties no emocionāliem investīciju lēmumiem, kurus ģimenes locekļi, iespējams, varētu pieņemt, ja paši vadītu uzņēmumu. Ir divu veidu ģimenes investīciju uzņēmumi: single-family office un multi-family office. Multi-family office apkalpo vairākas ģimenes, profesionāli sniedzot aktīvu pārvaldības pakalpojumus. Tieši par šiem uzņēmumiem ir Dienas Biznesa piezīme, ka viņi nestāsta par saviem klientiem.

Piemēram, Dienas Bizness pērn intervēja INVALDA Family office vadītāju Latvijā Andreju Martinovu. Mūsu tīmekļa vietnē ir atrodamas vairākas publikācijas par INVALDA darbību, piedāvājumu, tomēr klientūra paliek konfidenciāla, un no tā uzminēt, cik mums ir miljonāru, kas pakalpojumu izmanto, var tikai mēģināt. Konsultanti ir atklājuši, ka klienti viņiem ir, bet nesaka, cik to ir un kāds ir kapitāla apjoms. Iepriekš esam intervējuši arī BDO Netherlands Family Wealth konsultantu Maiklu Prentu no Nīderlandes, kurš 2023. gada nogalē skaidrojis šīs ģimenes kapitāla pārvaldības formas augošo lomu Austrumeiropā.

Savukārt single-family office ietvaros tiek pārvaldīti vienas ģimenes aktīvi. Parasti ir stāsts par ievērojamu kapitālu, kuru tā īpašnieki ir spējīgi paši uzturēt ar vajadzīgo konsultantu un cita veida darbinieku palīdzību. Family office specifiku nenosaka uzņēmuma juridiskā bāze. Tas var būt SIA, akciju sabiedrība vai kāda cita juridiskā uzņēmuma forma. Galvenā jēga ir tā, ka uzņēmums nodarbojas ar investīcijām citos uzņēmumos. Nozīmīgi te ir nejaukt ģimenes uzņēmumu ar ģimenes investīciju biroja formu. Proti, ģimenes uzņēmums ir vienai personai vai ģimenei piederošs uzņēmums, kas nodarbojas ar tiešu saimniecisko darbību, bet ģimenes investīciju birojs jeb Family office investē citos uzņēmumos, un investīcijas ir šī uzņēmuma pamatnodarbe.

Šāds uzņēmums Latvijā ir SIA Pirmdiena, kura darbība samērā plaši jau izskanējusi, kā arī AS ALPPES Capital, kas ir pirmās paaudzes ģimenes investīciju uzņēmums, kur pēc Lursoft datu bāzes informācijas savus līdzekļus ir ieguldījis Aigars Kesenfelds, kurš ir šī uzņēmuma 100% akciju īpašnieks. Uzņēmuma dibinātājs atturas no sarunām ar presi, tādēļ, ievērojot, ka šis ir viens no nedaudzajiem ģimenes investīciju uzņēmumiem, par kuriem zinām, un ar Latvijā lielāko mums zināmo kapitāla apjomu tieši šajā uzņēmējdarbības formā, atļāvāmies pētīt šī uzņēmuma struktūru atsevišķi no pieejamiem avotiem.

Family office Latvijas piemēri – diversificēti un neatkarīgi no valsts un pašvaldību iepirkumiem

Apskatot ģimenes investīciju uzņēmumu attīstību Latvijā, sākotnēji liekas, ka piemēru netrūkst, tomēr patiesībā ģimenes uzņēmumu, kas skaidri nodalījuši investīciju politiku, nav daudz. Ir atrodami ģimeņu holdingi, kuros apvienojas vairāki ģimenes uzņēmumi, tomēr investīciju daba vēl aizvien ir sajaukta ar saimniecisko darbību, un nav iespējams skaidri izdalīt investīcijas kā uzņēmuma pamatdarbību. Zināmā mērā tas skaidrojams ar faktu, ka investīciju uzņēmumi veidojas pēc sekmīgiem IPO vai pārdošanas darījumiem, kā var redzēt Igaunijas piemēros, vai arī uzkrājas pamatīgs kapitāls, kas jāinvestē citās nozarēs, un tādēļ tiek nodalīts ģimenes investīciju uzņēmums, kas nodrošinās ar profesionālu kapitāla pārvaldību un uzsāk investīcijas dažādās aktīvu klasēs. Latvijā viens no prāvākajiem šāda tipa investīciju uzņēmumiem ir Aigaram Kesenfeldam piederošais ALPPES Capital.

Vēsturiski lieli līdzekļi Kesenfeldu ģimenē tika iegūti pēc Madara Cosmetics un DelfinGroup akciju pārdošanas pēc IPO procesa. Šobrīd uzņēmums ir pārstāvēts dažādās nozarēs, investīciju diversifikācija vērtējama kā augsta, uzņēmumi nav atkarīgi no valsts pasūtījumiem un sekmīgi konkurē starptautiskajā tirgū. Vēl viens labs ģimenes investīciju uzņēmuma piemērs ir SIA Pirmdiena, kuru izveidojis Draugiem un Printful dibinātājs Lauris Liberts. Latvijas biznesa vidē šis piemērs ir labi zināms. Šī ģimenes biroja investīcijas ir tādos uzņēmumos kā Mapon, Printful, Desktime, Draugiem Capital, Vendon u.c. Arī šī investīciju uzņēmuma parametrus var vērtēt līdzīgi, pilnīgi noteikti tie veiksmīgi konkurē starptautiskajā tirgū. SIA Pirmdiena investīcijas vairumā gadījumu saistītas ar IT risinājumiem dažādās nozarēs.

Padziļināti pētīt Dienas Bizness izvēlējās ALPPES Capital darbību, jo šis nacionālā kapitāla ģimenes investīciju uzņēmums ir mazāk vētīts presē, turklāt dibināts samērā nesen, 2019. gada vasarā. 2021., 2022. un 2023. gadā uzņēmumam pievieno citus Aigara Kesenfelda īpašumā esošos uzņēmumus un notiek kapitāla koncentrācija AS ALPPES Capital. Uzņēmuma peļņa 2024. gadā atbilstoši gada pārskatam sasniedza 74,8 miljonus eiro, un Dienas Biznesa pamatinterese ir par to, kāds ir šī uzņēmuma investīciju portfelis, kādās nozarēs investēt izvēlas šis Latvijas ģimenes investīciju uzņēmums.

Ilgtermiņa investīcijas ar jēgu un starptautisku vektoru

“ALPPES Capital ir pirmās paaudzes ģimenes investīciju uzņēmums ar vīziju veidot paliekošu vērtību, veicot stratēģiskus ilgtermiņa ieguldījumus. Ar disciplinētu ilgtermiņa pieeju mēs pārvaldām dažādas aktīvu klases un ieguldījumus dažādās valstīs, nodrošinot ilgtspējīgu izaugsmi un kapitāla pieaugumu ilgtermiņā,” teikts uzņēmuma interneta vietnē. Pērn iegūta 74,8 miljonu eiro liela peļņa. Šāda tipa investīciju uzņēmumiem galvenie ienākumu avoti ir dividenžu un procentu ieņēmumi. ALPPES Capital savā pārskatā norāda, ka dividendēs uzņēmums 2024. gadā ir saņēmis 30,9 miljonus eiro, savukārt procentu ieņēmumi bija 260 tūkstoši eiro.

Pozitīvi finanšu dati ir bijuši arī iepriekšējos gados – 2023. gadā ALPPES Capital peļņa bija 16,7 miljoni eiro, savukārt vēl gadu iepriekš, 2022. gadā, – 11,5 miljoni eiro. Ja skatāmies uz dividenžu ieņēmumiem, tad, visticamāk, peļņa pamatā gūta no darbības ārpus Latvijas. Uzņēmumos, kur ALPPES Capital ir vadošais vai vairākuma akcionārs, kopējais gada apgrozījums pārsniedz 600 miljonus eiro, šie uzņēmumi strādā 30 valstīs. ALPPES Capital savā gada pārskatā norāda, ka darbinieku skaits šajos uzņēmumos pārsniedz 5000, no kuriem tūkstotis strādā Latvijā. Latvijas valsts budžetā šie uzņēmumi ir veikuši nodokļu maksājumus - gadā vidēji 25 miljonus eiro.

Investīciju uzņēmuma pašu kapitāls 2024. gada beigās sasniedza 143,9 miljonus eiro, kas ir par 53,5 miljoniem eiro vairāk nekā gadu iepriekš. Nozīmīgs fakts - šim investīciju uzņēmumam nav aizņēmumu no kredītiestādēm vai citiem aizdevējiem, kas nozīmē, ka ALPPES Capital savu darbību un veiktās investīcijas finansē no pašu kapitāla.

Alternatīvās investīcijas - ALPPES Capital un Merrito Partners

Publiski pieejamā informācija liecina, ka ALPPES Capital investīcijas veic privātos un publiski kotētos uzņēmumos, obligācijās un citos parāda vērtspapīros, kā arī veic ilgtermiņa ieguldījumus alternatīvo investīciju fondos. Par pēdējo sīkāk šajā sadaļā.ALPPES Capital pēdējo trīs gadu laikā nozīmīgu daļu savu ieguldījumu ir veicis, investējot Merito Partners fondos un pārvaldītos uzņēmumos. Saskaņā ar gada pārskatu 2024. gada beigās šīs investīcijas ir sasniegušas jau 14,6 miljonus eiro. ALPPES Capital ir viens no investoriem, kas tikai daļēji līdzfinansē šos investīciju projektus. Uzziņai - Merito Partners par savas darbības uzsākšanu publiski ziņoja 2023. gada 11. janvārī, lai gan tā laika uzraugošā iestāde jau 2022. gada augustā informēja, ka nolēmusi reģistrēt jaunu alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieku Merito Management AIFP. Merito Partners 100% meitas uzņēmums Merito Management AIFP ir Latvijas Bankas regulēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks. Aigars Kesenfelds ir Merito Partners lielākais akcionārs, kur vēl kā partneri norādīti Jānis Pizičs, Mikus Janvars un Mārtiņš Baumanis. Nozīmīgākās ALPPES Capital investīcijas Merito Partners skatīt pie uzziņas.

Tiešās investīcijas uzņēmumos

Saprotams, ka alternatīvajās iespējās iegulda aptuveni 10% no kapitāla, un tas arī redzams ALPPES Capital darbībās. Pārējās investīcijas klasiski tiek sadalītas citos aktīvos. ALPPES Capital veicis tiešās investīcijas uzņēmumos. Piemēram, ieguldīts automazgātavu tīklā Wash&drive. Latvijā šī uzņēmuma automazgātavas ir atvērtas jau astoņās pilsētās. Investēts Baltijā lielākajā lietotu automašīnu tirdzniecības uzņēmumā Longo, kas strādā arī Polijā. Pērn uzņēmuma apgrozījums sasniedza 44,4 miljonus eiro. Ieguldījumi veikti tiešsaistes automašīnu detaļu tirdzniecības uzņēmumā Vorto. Interesanta ieguldījumu sfēra uz pārējā fona ir mežizstrādes uzņēmumā Timbro, kurā ir apvienojušies 80 profesionāļi ar plašu pieredzi mežsaimniecības, tehnoloģiju un finanšu nozarē, kas iegūta, veidojot un vadot uzņēmumus Latvijā un pasaulē.

Grenardi Group, kas ir lielākais juvelierizstrādājumu mazumtirgotājs Baltijā, tostarp arī ģimenes uzņēmums, ir ALPPES Capital investīciju objekts. Grupai šobrīd jau ir 92 veikali trīs Baltijas valstīs, 2024. gadā Grenardi Group strādāja ar 24 miljonu eiro lielu apgrozījumu, ir 120 tūkstoši lojālo klientu. ALPPES Capital investējis arī Eiropas vadošās investīciju platformas Mintos.com izveidē, kura 2021. gadā saņēma Latvijas Bankas licenci ieguldījumu pakalpojumu sniegšanai. Mintos pārvaldībā šobrīd ir vairāk nekā 700 miljoni eiro, platformai ir vairāk nekā 600 tūkstoši reģistrēto investoru no visas Eiropas. Mintos biroji atrodas Rīgā un Berlīnē. Ir samērā daudz lietuviešu investīciju Latvijā, tādēļ priecē, ka ir arī mūsu investīcijas Lietuvā. ALPPES Capital investējis straujāk augošajā Lietuvas pensiju pārvaldes uzņēmumā UAB Goindex.

Investīcijas ir finanšu tehnoloģiju uzņēmumā Sun Finance. Uzņēmums ir tiešsaistes patērētāju finansēšanas platforma deviņās valstīs, savukārt tā centrālais birojs atrodas Rīgā. Sun Finance savā interneta vietnē norāda, ka var lepoties ar gandrīz 20 miljoniem reģistrēto klientu. Šī gada sākumā ALPPES Capital kļuva par kontrolpaketes īpašnieku FZ Capital, kas nodarbojas ar hipotekāro kreditēšanu. Šogad Signet Bank interneta vietnē jau izsludināta uzņēmuma slēgtā nodrošināto obligāciju emisija, kas šobrīd ir procesā. Noslēdzot šo sadaļu, jāpiebilst, ka vairākiem no minētajiem uzņēmumiem Aigars Kesenfelds ir bijis arī dibinātājs. Investīcijas ir dažādās jomās, tomēr tām ir kopēja īpašība - tās attīsta biznesu starptautiski, cenšoties strādāt gan Baltijā, gan Eiropā, gan arī ārpus tās un bieži nepieciešamos līdzekļus piesaista biržā.

Investīcijas biržā kotētos uzņēmumos

Salīdzinoši nozīmīgu daļu no kopējo investīciju daudzuma ALPPES Capital ir ieguldījis tādos biržā kotētos uzņēmumos kā Eleving Group un DelfinGroup. Abi ir finanšu tehnoloģiju uzņēmumi.ALPPES Capital šobrīd ir vadošais akcionārs finanšu tehnoloģiju uzņēmumā Eleving Group (37,31%), kas strādā 16 valstīs trīs kontinentos (Eiropā, Āzijā un vairākās Āfrikas valstīs). Dienas Biznesā atrodamas vairākas intervijas ar uzņēmuma vadību galvenokārt saistībā ar emisijām biržā. Biržā pieejamā informācija liecina, ka uzņēmums pērn strādāja ar 216,6 miljonu eiro lielu apgrozījumu, 29,6 miljonu neto peļņu, arī šī gada trīs mēnešu finanšu rādītāji ir labi. Notikusi kotācija gan Rīgā, gan Frankfurtes biržā.DelfinGroup Aigara Kesenfelda ģimenes investīciju uzņēmums ALPPES Capital ir vadošais akcionārs (18,24%). DelfinGroup strādā Latvijā un Lietuvā, uzņēmuma neto kredītportfelis šī gada trīs mēnešos palielinājās līdz 121 miljonam eiro. Pērn apgrozījums bija 63 miljoni, peļņa - 7,3 miljoni eiro.

Mums ir savi investīciju flagmaņi

Kopējais novērojums ir, ka Aigara Kesenfelda izveidotie uzņēmumi vai tādi, kuros viņš investē, mērķtiecīgi tiecas uz biržu, piesaistot finansējumu gan obligāciju emisijās, gan arī emitējot akcijas. Kopumā ņemot, šie uzņēmumi ir devuši labas iespējas nopelnīt virknei Latvijas privāto investoru, kā arī veicinājuši biržas aktivitāti kopumā. Līdzīgu efektu biržā veido arī vairāki SIA Pirmdiena uzņēmumi, tādēļ ir vēlme izdarīt secinājumu, ka šobrīd arī Latvijai ir savi privāto investīciju flagmaņi, kas, tāpat kā tas ir Igaunijā un Lietuvā, veido sniega bumbas efektu privātajās investīcijās. Tas paver iespējas arī mazajiem un vidējiem investoriem tirgū. Gan SIA Pirmdiena, gan AS ALPPES Capital ir ģimenes investīciju uzņēmumi, kas iekustina pamatīgu apjomu privātā kapitāla tieši Latvijā, kas citādi, iespējams, strādātu ārvalstu fondos. Proti, ir nozīmīgi, ka tiek veicināta vietējās biržas aktivitāte. Protams, privātā kapitāla apjoms vēl aizvien Latvijā ir mazāks nekā Lietuvas un Igaunijas flagmaņiem, bet tas jau ir pietiekams, lai vestu aiz sevis mazo investoru, pārliecinātu par peļņas iespējām tepat – Latvijā.

Ja salīdzina Latvijas ģimenes investīciju uzņēmumus ar pasaules piemēriem, kur bieži vien kapitāls uzkrāts daudz ilgāk - paaudzēs, tad tie, protams, ir salīdzinoši nelieli, tomēr, skatoties uz valsts ekonomiku, šādi investīciju uzņēmumi, kuri tiek profesionāli pārvaldīti, ilgtermiņā var dot būtisku pienesumu gan tautsaimniecības attīstībai, gan arī valsts starptautiskajai konkurētspējai kopumā.

Lietuvas veiksmes stāsti tirdzniecībā un loģistikā

Latvija privātā kapitāla audzēšanā 90-to gadu sākumā nedaudz atpalika, tādēļ īpaši pārvaldāmu privātu līdzekļu investīcijām Lietuvā un Igaunijā kļuva pietiekami daudz mazliet agrāk. Tādēļ arī plašāks piemēru klāsts. Piemēram, Willgrow ir Mindauga Raila ģimenes investīciju uzņēmums, kura pirmsākumi ir loģistikas un pārvadājumu uzņēmumā Gireteka, kas šobrīd ir viens no nozarē lielākajiem uzņēmumiem visā Eiropā. Tajā strādā aptuveni 20 tūkstoši darbinieku. Latvijā Willgrow investīcijas redzamas nekustamā īpašuma attīstītāja SIRIN izpildījumā, šī gada sākumā tika atvērts loģistikas parks Mārupē. Vēl labs piemērs no Lietuvas ir Metodika B.V., kas pieder Nerjus Numa ģimenes investīciju uzņēmumam. N.Numa biznesa investīciju portfelī ir tādi Baltijā zināmi uzņēmumi kā Maxima, Euroaptieka, Akropolis un citi. Metodika B.V. holdings ir bāzēts Nīderlandē. Savukārt Darjus Mockus ir 100% īpašnieks investīciju uzņēmumā MG Grupe, kura portfelī ir 85 uzņēmumi ar apgrozījumu, kas pārsniedz 800 miljonus gadā. Viena no pazīstamākajām šīs grupas investīcijām ir apģērbu mazumtirgotājs Apranga. Visos gadījumos ir runa par aktīviem, kurus var mierīgi sākt mērīt miljardos eiro, turklāt ģimenes kapitālu tās ir radījušas nepilnos 30 gados, bet kā investīciju ģimenes šīs kompānijas pastāv vismaz pusi no šī laika.

Igaunijas vilkme IT, tehnoloģijās un medijos

Stāsts par Igauniju atšķiras no Lietuvas, ja raugāmies nozaru griezumā. Igaunijas veiksmes stāsti ir IT un tehnoloģiju jomā, tomēr ideju monetizācijā tie ir līdzvērtīgi Lietuvai vai pat pārspēj mūsu dienvidu kaimiņus. Viens no Igaunijas veiksmes stāstiem sākas no Skype dibinātājiem. Ambient Sound Investments ir bijušo Skype dibinātāju investīciju uzņēmums, kurš sākotnēji tika izveidots, lai pārvaldītu Skype mazākuma akcijas, bet pēc to pārdošanas eBay 2005. gadā tas turpināja darboties kā ģimenes tipa investīciju uzņēmums, pārvaldot Prīta Kasesalu, Ahti Heinla un Jāna Tallina aktīvus. Pēc veiksmīgas karjeras tehnoloģiju nozarē Tāvets Hinrikuss un Stens Tamkivi izveidoja Skaala kā savu ģimenes investīciju uzņēmumu. Abi dibinātāji arī bija starp pirmajiem Skype darbiniekiem, Tāvets bija līdzdibinātājs Wise (iepriekš – TransferWise), kas piedzīvoja lielāko tech nozares IPO Lielbritānijas vēsturē. Savukārt Tamkivi ir dibinājis Teleport, ko vēlāk iegādājās Topia. Darījums, starp citu, notika nesenajā 2017. gadā. Nav gluži tā, ka igauņi naudu taisa tikai ar IT lietām.

Kaamos Group strādā nekustamā īpašuma attīstības, būvniecības un enerģētikas jomā un piedāvājumā, cenšoties investēt agrīnos tehnoloģiju uzņēmumos, kā arī īpašumos. Kaamos Group pieder Joeletu (Jõeleht) ģimenes investīciju uzņēmumam. Viens no lielākajiem pārdošanas darījumiem Baltijā noteikti ir Graanul Invest pārdošanas darījums. 80% uzņēmuma daļu iegādājās Apollo Funds, meitas sabiedrība Ņujorkas biržā kotētai starptautiskai aktīvu pārvaldes kompānijai Apollo Global Management. Igaunijas mediji vērtē, ka darījuma vērtība varētu būt no 800 miljoniem līdz miljardam eiro, lai arī publiski tas netika izpausts. Andersam Andersonam piederēja 39,37%, savukārt Raulam Kirijanenam – 50,63% no Graanul Invest. A. Andersons dibināja aktīvu pārvaldes uzņēmumu Neoinvesteeringud, bet Rauls Kirjanens - aktīvu pārvaldes uzņēmumu Biofuel. Abi turpina strādāt kopā, investējot dažādos uzņēmumos, vienlaikus saglabājot fokusu uz meža nozari. Latvijā zināmākais šo uzņēmēju investīcijas projekts ir biorafinērijas rūpnīcas būvniecība Valmierā, kuru īsteno uzņēmums Fibenol.

VIEDOKLIS

Ģimenes birojiem investīciju vidē ir liela nozīme

Edmunds Antufjevs, Signet Bank Investment Banking pārvaldes vadītājs, kapitāla tirgus eksperts:

Atšķirībā no institucionālajiem investoriem, kam ir konkrēts uzdevums, piemēram, investēt nekustamajā īpašumā Latvijā vai jaunuzņēmumos Baltijā, vai akciju fondos ASV, ģimenes biroji visbiežāk daļu no līdzekļiem iegulda drošākos aktīvos (piemēram, nekustamajā īpašumā, obligācijās), savukārt pārējās investīcijas ir lielā mēra atkarīgas no ģimenes pieredzes.

Ja ģimene savu turību ir izveidojusi tehnoloģiju jomā, tad liels uzsvars tiek likts uz riska investīcijām jaunuzņēmumos. Ja ģimene labi pārzina nekustamo īpašumu, tad arī investīcijas tiek aktīvi veiktas tieši šajā nozarē. Ģimenes investīciju biroji var atļauties investēt arī pavisam nesaistītās nozarēs, kas patīk ģimenei, piemēram, Lietuvas tehnoloģiju investīciju uzņēmums iegādājās 25% daļu Lietuvas basketbola klubā BZ Žalgiris Kaunas, kas gan jau bija izsvērts finanšu lēmums, bet nav noslēpums, ka īpašnieki ir lieli basketbola fani.

Ģimenes investīciju biroji ir svarīgs investors Baltijas tirgū, jo tie bieži vien ir ļoti patriotiski noskaņoti un labprāt atbalsta vietējos projektus, uzņēmumus un uzņēmējus. Un, tā kā birža ir neatņemama finanšu asinsrites sastāvdaļa, tad ģimenes uzņēmumi aktīvi iesaistās arī Baltijas biržā – gan listējot savus uzņēmumus biržā, gan paši investējot Baltijas uzņēmumu akcijās un obligācijās.

Piemēram, Latvijas uzņēmēja Aigara Kesenfelda investīciju uzņēmuma ALPPES Capital portfeļa uzņēmumi Eleving Group, DelfinGroup kotēti biržā, Sun Finance, Longo, Grenardi ir piesaistījuši finansējumu un biržā iekļāvuši obligācijas.

Gandrīz jebkurš no TOP 20-50 bagātākajiem cilvēkiem Latvijā varētu savu turības pārvaldību saukt par ģimenes ofisu, tomēr reti kurš Latvijā sevi publiski tā dēvē.

Lietuvā ir vairāki lieli ģimenes ofisi / investīciju uzņēmumi, kā, piemēram:

  • Vilniaus Prekyba, kam pieder Maxima Grupe un Akropolis Group, un viņu īpašnieku ģimenes biroji,
  • Willgrow, kas pieder loģistikas uzņēmuma Girteka īpašniekam Mindaugam Railam,
  • TESONET - tehnoloģiju jomas vienradža dibinātājiem Tomasam Okmanam un Eimantam Sabaļauskam.

Igaunijā ir vairāki ģimenes investīciju uzņēmumi, kā, piemēram:

  • Skaala un Ambient Sound Investments, kas pieder Skype dibinātājiem,
  • Neokapital Family Office un Biofuel, kas pieder bijušajiem Graanul Invest līdzīpašniekam Andersam Andersonam un Raulam Kirjanenam,
  • BOLT dibinātāju Markus Villiga un Martina Villiga investīciju uzņēmumi.

Baltijā attīstās arī Multi-Family Office biroji, kuros tiek apkalpotas vairākas ģimenes. Tas ļauj samazināt izmaksas un pakalpojumu izmantot arī ģimenēm, kurām ir ekonomiski nepamatoti veidot pašām savus atsevišķus birojus.

UZZIŅAI

Nozīmīgākās ALPPES Capital veiktās investīcijas Merito Partners projektos:

Atjaunīgā enerģija. Caur Merito Partners veiktas investīcijas atjaunīgās enerģijas projektā Saules Energy, kas ir izbūvējis astoņas lielas saules elektrostacijas dažādās Latvijas pilsētās. Kopumā gadā operators saražo vismaz 70 000 MWh elektrības, kas atbilst 35 000 mājsaimniecību vajadzībām.

Mazumtirdzniecība. Investīcijas veiktas AIOO, kas ir mobilo ierīču un aksesuāru mazumtirdzniecības tīkls ar vairāk nekā 31 veikalu visā Latvijā.

Ražošana. Vēl viens investīciju projekts ir arī MyCabin, kas projektē un būvē moduļu mājas. Uzņēmumam ražotnes ir ne vien Latvijā, Mārupē, bet arī Čikāgā. Pārdošanas komanda strādā starptautiski.

Pakalpojumi gan B2B, gan B2C segmentos ar uzsvaru uz digitāliem risinājumiem

Selfstorage, kas visās trīs Baltijas valstīs ar zīmolu Box Storage attīsta gudrās pašapkalpošanās mantu glabātuves ar 24/7 viedatslēgas piekļuvi un mobilo lietotni attālinātai noliktavas telpu pārvaldībai.

Tapbox pašapkalpošanās risinājuma izstrādātājs, kas piedāvā plaša spektra funkcionalitātes pašapkalpošanās kioskus (termināļus), piemēram, finanšu tehnoloģiju uzņēmumu automatizētai klientu apkalpošanai, transporta biļešu tirdzniecībai, kinoteātru biļešu tirdzniecībai, medicīnas iestādēs klientu apkalpošanai.

Nekustamā īpašuma attīstība. Investīcijas veiktas gan industriālajā kompleksā Mūkusalas rajonā, kas būs piemērots ilgtermiņa īrei gan dažādiem ražošanas, gan loģistikas, mazumtirdzniecības un izplatīšanas uzņēmumiem, gan arī divos īpašumos Vecrīgā, kurus plānots attīstīt kā dzīvojamās ēkas ar tirdzniecības platībām.

E-komercija. Adaptive media ir e-komercijas uzņēmums, kurš veido produktu salīdzināšanas platformas dažādās pasaules valstīs, izmantojot unikālu, pašu radītu platformu.

VIEDOKLIS

Vai Latvijā ģimenes kapitāla pārvaldības konsultācijas būtu nepieciešamas?

Maikls Prents, BDO Netherland Family Wealth konsultants, Dienas Biznesam 2023. gada decembrī:

Jā, pilnīgi noteikti, un tādēļ jau mani izsauca uz Latviju, jo vajadzēja speciālistu. Jums tas ir īpaši svarīgi! Tā paaudze, kas pēc brīvības atgūšanas sāka nodarboties ar biznesu šeit, Latvijā, ir aizvadījusi 30 gadus uzņēmējdarbībā. Dažiem ir tikai 55, dažiem jau 60 un pat 70 gadu. Tā ir pirmā ģimenes biznesa paaudze. Praktiski nevienam nav pieredzes par biznesa nodošanu nākamajai paaudzei.

VIEDOKLIS

Nauda ģimenēm ir, konsultanti vajadzīgi

INVL Family Office filiāles Latvijā vadītājs Andrejs Martinovs Dienas Biznesam 2024. gada janvārī, pēc uzņēmuma ienākšanas Latvijas tirgū:

Turīgo iedzīvotāju skaits Latvijā ar katru gadu pieaug, tas palielina pieprasījumu pēc pielāgotiem ieguldījumu un labklājības pārvaldīšanas risinājumiem. INVL Family Office ir daudzu gadu pieredze finanšu un ieguldījumu jomā. Uzskatu, ka, atverot filiāli Latvijā, mēs paaugstināsim standartus kvalitātes un servisa līmeņa ziņā un kļūsim par vienu no labākajiem labklājības pārvaldīšanas padomdevējiem Latvijas turīgajiem iedzīvotājiem, kuri meklē izcilus ieguldījumu risinājumus.

Pasaules piemēri

Pasaulē pazīstamākie Family office paraugi ir, piemēram, Walton Enterprises (Walmart īpašnieki), Cascade Investment (pieder Bilam un Melindai Geitsiem), Mousse Partners (Chanel īpašnieki), Emerson Coll ective (pieder Stīva Džobsa atraitnei) u.c. Investīciju pasaulē eksistē visdažādākās finanšu investīciju pārvaldības formas, tomēr Family office laika gaitā ir pierādījusi, ka piederība vienai ģimenei ir viena no piemērotākajām un ļauj ģimenes kapitālam eksistēt cauri gadsimtiem, nodrošinot nākamās paaudzes. Milzīgais Walmart mazumtirdzniecības tīkls ir radies ASV 1962. gada 2. jūlijā, pirmsākumos izplešoties tieši ASV. Šobrīd vislielākais Walmart veikalu skaits ir ASV – virs 4000 veikalu, tad seko Meksika – 3066, Centrālamerikā ir 912 veikali, vēl 403 ir Kanādā, Čīlē ir 395 un vēl 332 Ķīnā, Āfrikas kontinentā kopumā ir 330 tirdzniecības vietas, Indijā – 26. Arī Eiropā, Vācijā, ir atrodams Walmart veikals. Īsāk sakot, no Walton Enterprises kā Walmart tīkla īpašnieks no viena veikala ar nelielu vērtību nepilna gadsimta laikā ir izaudzis par daudzmiljardu aktīvu turētāju. Cascade Investment, L.L.C. ir labs piemērs, jo darbojas kā holdingkompānija un privāta investīciju firma. Bils Geitss uzņēmumā ir izvietojis vairāk nekā pusi no saviem aktīviem, kas ir ārpus Microsoft akciju portfeļa. Kompāniju pārvalda Mails Larsons. Investīcijas ir plaši diversificētas, un nauda ir izvietota visdažādākajās tautsaimniecības nozarēs. Ir investīcijas, piemēram, Kanādas dzelzceļā. Var redzēt, ka fondam garšo viesmīlības bizness, bet tikpat labi arī mazumtirdzniecība vai atkritumu apsaimniekošana, kā arī enerģētika. Šī modeļa izmantošanu var labi saskatīt Latvijas piemēros, proti, investīciju diversifikācija, dažādas aktīvu klases, ģeogrāfija un tautsaimniecības nozares. No šiem diviem piemēriem arī redzams, ka pirmais sākumā bijis ģimenes uzņēmums, kas, investējot un veidojot līdzīga tipa veikalus, pārtapis ģimenes investīciju uzņēmumā. Savukārt otrā gadījumā Family office ir apzināti nodalīts holdinga uzņēmums ar skaidru sākuma mērķi - pārvaldīt ģimenes investīciju kapitālu.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Baltijas valstu aktīvu pārvaldīšanas grupas "Invalda INVL" uzņēmums "INVL Asset Management" ir izveidojis jaunu slēgto fondu "INVL Partner Strategic Lending Fund", kas ieguldīs fondā, kurš izsniedz aizdevumus pasaules lielākajiem privātā kapitāla pārvaldniekiem, informē kompānijā.

"INVL Partner Strategic Lending Fund" ieguldīs fondā, ko pārvalda privāto parādu pārvaldnieks "17Capital", kas darbojas Ziemeļamerikā un Eiropā. Fonda stratēģija ir aizdot līdzekļus privātā kapitāla pārvaldniekiem, ieguldītājiem un fondiem pret to privātā kapitāla portfeļu neto aktīvu vērtību.

Fonds darbību sāka 2025.gada februāra beigās, kad Lietuvas Banka apstiprināja tā noteikumus. "INVL Partner Strategic Lending Fund" izplatīšana Latvijā sāksies, kad būs pabeigtas nepieciešamās notifikācijas procedūras Latvijas Bankā.

"INVL Asset Management" pārvaldītā fonda ieguldījumu daļu izplatīšana sāksies martā. Ieguldījumu daļas Baltijas valstīs izplatīs ieguldījumu brokeru sabiedrība "INVL Financial Advisors", kas darbojas ar zīmolu "INVL Family Office".

Citas ziņas

Uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness izdevums #28

DB,22.07.2025

Dalies ar šo rakstu

Pasaules investīciju vidē nozīmīgu lomu spēlē turīgu ģimeņu izvēlētā investīciju politika, un tieši šobrīd var teikt, ka arī Latvijā Family Office investīcijas kļūst pietiekami nozīmīgas. Valstij uzmanību pievērsuši Family Office konsultanti, kas sniedz pakalpojumus turīgām ģimenēm, un mums ir arī turīgi uzņēmēji, kurus, līdzīgi kā kaimiņvalstīs, varam saukt par investīciju flagmaņiem.

Vēl uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness 22.jūlija numurā lasi:

DB Analītika

Pērn saules elektrostacijās saražots divreiz vairāk

Tēma

Latvijas zemo dzimstību nosaka nepietiekams sieviešu skaits fertilā vecumā

Enerģētika

Igauņu atomelektrostacija varētu izmaksāt 3,3 miljardus eiro

Ekonomika

Uzņēmumu kopaina rāda stagnāciju

Apvienošanās

Notiek lielākā mediju aģentūru saplūšana Latvijas vēsturē

Portrets

Kaspars Fogelmanis, nolietotu svina akumulatoru pārstrādes uzņēmuma EcoLead izpilddirektors

Brīvdienu ceļvedis

Ginta Salmane, TV3 Group vadītāja

Uzņēmumu jaunumi

Abonēt ir ērtāk: e-kiosks.lv.

Finanses

Eksperti komentē Summus Capial obligāciju piedāvājumu

Zane Atlāce,19.06.2025

Summus Capital Latvijā pieder tādi pazīstami nekustamo īpašumu objekti kā tirdzniecības centri Rīga Plaza un Damme, kā arī veikala DEPO Imanta ēka.

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēdējā laikā daudzi nekustamā īpašuma attīstītāji un pārvaldītāji veic obligāciju emisijas, lielākoties pietiekami veiksmīgas, ar dažādām likmēm. Runājot konkrēti par Summus Capital, viņi emitē obligācijas ar 8% likmi, kas vērtējama kā pietiekami adekvāta un atbilstoša likme tiem riskiem un biznesa modelim, ko uzņēmums piekopj, uzskata CBL Asset Management Fondu pārvaldīšanas nodaļas vadītājs Edgars Lao.

“Šī obligāciju emisija būs divreiz lielāka nekā iepriekšējā, līdz ar to ir cerība, ka būs nedaudz augtāka likviditāte, kur kādi darījumi notiek nelielos apjomos. Zināma likviditāte šai obligācijai būs,” prognozē eksperts. E Lao ieskatā pozitīvi vērtējams tas, ka uzņēmums attīstās un paplašinās ģeogrāfiski. Polija ekonomiski un arī citos aspektos ir ļoti labs tirgus, kur investēt.

Līdz 20. jūnijam varēs iegādāties Summus Capital obligācijas

Līdz 20. jūnijam investori Baltijas valstīs varēs iegādāties Summus Capital obligācijas....

“Domāju, ka tas ir pareizs Summus Capital lēmums. Lai gan pārāk pieredzējuši šajā tirgū viņi vēl nav, Summus Capital arī iepriekš jau ir veikuši darījumus Polijā. Stratēģija iegādāties jaunus nekustamos īpašumus ir vērtējama atzinīgi, jo investoriem šis ir stabils, saprotams biznesa modelis. Riski pastāv vienmēr, taču šis segments ir diezgan stabils, jo ir zināmi nomnieki utt. Summus Capital strauji aug, attīstās, no risku viedokļa ir labi, ka attīstās ne tikai Baltijā, bet arī plašāk, jo tādējādi uzņēmums ir pasargātāks no potenciālajām vietējām krīzēm,” rezumē E.Lao.

Investīciju eksperts, INVL Family Office vadītājs Andrejs Martinovs akcentē, ka Summus Capital ir privāts fonds, kas investē nekustamajā īpašumā. Tā biznesa modelis šķiet pārdomāts un labi pārvaldīts. Portfelī esošie īpašumi izskatās kvalitatīvi un ir labi diversificēti. Spilgtākie un rīdziniekiem atpazīstamākie objekti ir tirdzniecības centri Rīga Plaza, TC Damme un Depo Imanta. “Kopumā portfelim ir laba aizpildes pakāpe – aptuveni 98%, nomas līgumi ir ilgtermiņa, un apmēram 75% gadījumu ir ar enkura nomniekiem,” norāda A.Martinovs.

Summus Capital uzsāk publisko obligāciju piedāvājumu ar likmi 8 %

No šodienas līdz 20. jūnijam investori Baltijas valstīs varēs iegādāties Summus Capital...

Kā risku viņš min faktu, ka tikai ap 10% no portfeļa atrodas ārpus Baltijas – Polijā. “Fonds ir patiesi privāts un būtiski atkarīgs no viena īpašnieka. Ir arī salīdzinoši augsts saistību līmenis (virs 50%), kas strukturēts kā nodrošināts parāds fondam piederošu uzņēmumu līmenī, savukārt obligācijas emitē pats fonds, līdz ar to obligāciju turētāji ir subordinētā pozīcijā, kas paaugstina risku. Ņemot vērā kopējo situāciju retail un office nekustamo īpašumu segmentos Baltijā, šo segmentu attīstības perspektīvas un ģeopolitiskos riskus, piedāvātais ienesīgums 8% nešķiet pārāk pievilcīgs. Tirgū ir pieejamas alternatīvas ar līdzvērtīgiem riskiem un augstāku atdevi. Tomēr, investoru obligāciju portfeļu dažādošanai šīs obligācijas varētu būt apsveramas,” vērtē eksperts.

Jau vēstīts, ka līdz 20. jūnijam investori Baltijas valstīs varēs iegādāties Summus Capital obligācijas, kuru kopējais emisijas apjoms ir līdz 30 000 000 eiro. Šī ir Summus Capital trešā obligāciju emisija, taču pirmo reizi tiek realizēts publiskais piedāvājums, piedāvājot obligācijas ne tikai institucionālajiem, bet arī privātajiem investoriem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Piedāvātajām obligācijām ir fiksēta 8% gada likme ar procentu izmaksu katrā ceturksnī. Vienas obligācijas nominālvērtība un minimālā ieguldījuma summa ir 1 000 eiro, termiņš - četri gadi.

Summus Capital ir viena no lielākajām komerciālo nekustamo īpašumu kompānijām Baltijā, kuras aptuveni trešā daļa īpašumu portfeļa atrodas Latvijā. Summus Capital Latvijā pieder tādi pazīstami nekustamo īpašumu objekti kā tirdzniecības centri Rīga Plaza un Damme, kā arī veikala DEPO Imanta ēka.

Investors

Invalda INVL grupa uzsāk Baltijas valstīs lielākā privātā kapitāla fonda darbību

Db.lv,17.02.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Invalda INVL grupa šodien paziņoja par otrās paaudzes privātā kapitāla fonda INVL Private Equity Fund II pirmā ieguldītāju piesaistes posma veiksmīgu pabeigšanu, kuras laikā tā piesaistīja 305 miljonus eiro un pārsniedza fonda mērķi 250 miljonu eiro apmērā.

Latvijā tā priekštecis INVL Baltic Sea Growth Fund līdz šim ir ieguldījis Baltijas valstīs lielākajā vides resursu apsaimniekošanas un pārstrādes uzņēmumā Eco Baltia, kā arī skaistumkopšanas un kosmētikas ražotājā un zīmola īpašniekā BIO2You.

INVL Private Equity Fund II ir saņēmis ievērojamus ieguldījumus gan no esošajiem, gan jaunajiem ieguldītājiem. Viņu vidū ir vairāki veiksmīgākie uzņēmēji no Baltijas valstīm, ģimenes biroji un institucionālie ieguldītāji, piemēram, Eiropas Investīciju fonds, Luminor fondu pārvaldes sabiedrības pārvaldītie pensiju fondi, SB Asset Management un Latvijā darbojošais IPAS INVL Asset Management, kā arī dzīvības apdrošināšanas sabiedrība SB Draudimas UAB. Līdzekļu piesaiste turpināsies, lai sasniegtu maksimālo summu 400 miljonu eiro apmērā (angl.hard cap).

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Summus Capital OÜ ir parakstījis nodomu protokolu (LOI) ar Polijas vadošo nekustamo īpašumu attīstītāju par iespējamu iepirkšanās centra iegādi Polijas dienvidos.

Objekts ir moderns, ģimenēm draudzīgs mazumtirdzniecības un izklaides centrs Polijas dienvidos, kura apkārtnē 30 minūšu brauciena attālumā dzīvo aptuveni 1,7 miljoni cilvēku. Tirdzniecības centrs piedāvā daudzveidīgu nomnieku sastāvu un ik gadu piesaista gandrīz sešus miljonus apmeklētāju. Tirdzniecības centrā ir iespēja attīstīt aptuveni 6 000 m² papildu nomas platību.

Parakstītais nodomu protokols izsaka pušu vēlmi turpināt sarunas par iespējamo darījumu. Transakcija var tikt strukturēta kā akciju vai aktīvu pārdošana. Gala lēmums tiks pieņemts, ņemot vērā izpētes rezultātus un turpmāku analīzi. Īpašums šobrīd ir iznomāts 99% apmērā, un nomas līgumi pārsvarā ir eiro valūtā ar gada inflācijas indeksāciju Eiropas Savienībā.

Nekustamais īpašums

Summus Capital plāno jaunu obligāciju emisiju, lai veicinātu reģionālo izaugsmi

Db.lv,06.06.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Summus Capital – investīciju uzņēmums, kas veido vienu no vadošajiem komerciālā nekustamā īpašuma portfeļiem Baltijā – gatavojas izziņot jaunu obligāciju emisiju, lai finansētu uzņēmuma turpmāku paplašināšanos un stratēģisku aktīvu iegādi.

Summus Capital aktīvu portfeļa kopējā vērtība šobrīd pārsniedz 500 miljonus eiro un uzņēmums plāno turpināt izaugsmi.

“Mūsu biznesa modelis balstās uz labi diversificētu un noturīgu portfeli, kas ietver mazumtirdzniecības, biroju, loģistikas un, kopš 2021. gada, arī medicīnas nozares nekustamos īpašumus,” norāda Summus Capital valdes loceklis Āvo Koppels. “Papildus mūsu pamata tirgiem Baltijā, 2024. gada nogalē esam uzsākuši starptautisku paplašināšanos, ienākot Polijā – Eiropas straujāk augošajā ekonomikā – iegādājoties augstākās klases biroju ēkas Varšavā un Lodzā.”

“Plānotās obligāciju emisijas ietvaros piesaistītais kapitāls stiprinās mūsu pozīcijas kā vienam no vadošajiem komerciālā nekustamā īpašuma investoriem reģionā un nodrošinās papildu resursus stratēģiskai izaugsmei,” turpina Koppels. “Redzam ievērojamu attīstības potenciālu komerciālā nekustamā īpašuma tirgos gan Baltijas valstīs, gan Polijā un plānojam aktīvi piedalīties šīs nozares nākotnes veidošanā.”Summus Capital, atšķirībā no tradicionālajiem attīstītājiem (kas būvē projektus, lai tos pārdotu), pats patur īpašumā savus investīciju objektus un gūst no tiem ikmēneša nomas ienākumus, nodrošinot ilgtermiņa stabilitāti investoriem. Uzņēmums koncentrējas uz ienākumus nesošiem komerciālā nekustamā īpašuma aktīviem ar prognozējamu naudas plūsmu. Starp ievērojamākajiem objektiem ir Veerenni veselības centri Igaunijā, tirdzniecības centrs Riga Plaza Latvijā, Park Town biroju komplekss un tirdzniecības centrs Nordika Lietuvā, kā arī Lakeside biroju ēka Varšavā un React biroju ēka Lodzā, Polijā.

Nekustamais īpašums

Summus Capital uzsāk publisko obligāciju piedāvājumu ar likmi 8 %

Db.lv,10.06.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No šodienas līdz 20. jūnijam investori Baltijas valstīs varēs iegādāties Summus Capital obligācijas. Summus Capital ir viena no lielākajām komerciālo nekustamo īpašumu kompānijām Baltijā, kuras aptuveni trešā daļa īpašumu portfeļa atrodas Latvijā.

Summus Capital Latvijā pieder tādi pazīstami nekustamo īpašumu objekti kā tirdzniecības centri Rīga Plaza un Damme, kā arī veikala DEPO Imanta ēka.

Kopējais obligāciju emisijas apjoms ir līdz 30 000 000 eiro.

Šī ir Summus Capital trešā obligāciju emisija, taču pirmo reizi tiek realizēts publiskais piedāvājums, piedāvājot obligācijas ne tikai institucionālajiem, bet arī privātajiem investoriem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

Piedāvātajām obligācijām ir fiksēta 8 % gada likme ar procentu izmaksu katrā ceturksnī. Vienas obligācijas nominālvērtība un minimālā ieguldījuma summa ir 1 000 EUR, termiņš – četri gadi. Emisija tiek veikta, pamatojoties uz Igaunijas finanšu uzraudzības iestādes (EFSA) apstiprinātu prospektu, un pēc emisijas Summus Capital plāno iekļaut obligācijas Nasdaq Tallinas biržas Baltijas obligāciju sarakstā. Ar plānoto emisijas apjomu līdz 30 000 000 eiro šī būs viena no lielākajām publiskajām obligāciju emisijām Baltijā pēdējo gadu laikā.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līdz 20. jūnijam investori Baltijas valstīs varēs iegādāties Summus Capital obligācijas.

Summus Capital ir viena no lielākajām komerciālo nekustamo īpašumu kompānijām Baltijā, kuras aptuveni trešā daļa īpašumu portfeļa atrodas Latvijā. Summus Capital Latvijā pieder tādi pazīstami nekustamo īpašumu objekti kā tirdzniecības centri Rīga Plaza un Damme, kā arī veikala DEPO Imanta ēka. Kopējais obligāciju emisijas apjoms ir līdz 30 000 000 eiro.

Šī ir Summus Capital trešā obligāciju emisija, taču pirmo reizi tiek realizēts publiskais piedāvājums, piedāvājot obligācijas ne tikai institucionālajiem, bet arī privātajiem investoriem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Piedāvātajām obligācijām ir fiksēta 8% gada likme ar procentu izmaksu katrā ceturksnī. Vienas obligācijas nominālvērtība un minimālā ieguldījuma summa ir 1 000 EUR, termiņš - četri gadi.

Finanses

ALPPES Capital diversificē ieguldījumu portfeli

Db.lv,15.07.2025

ALPPES Capital ir daudznozaru uzņēmējam Aigaram Kesenfeldam 100% piederošs uzņēmums.

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai paplašinātu un diversificētu uzņēmuma aktīvu un investīciju portfeli, ALPPES Capital 2024. gadā veica vairākas nozīmīgas investīcijas gan privātos, gan publiski kotētos uzņēmumus, alternatīvo investīciju fondos, kā arī iegādājās vairāku uzņēmumu obligācijās.

ALPPES Capital nozīmīgas investīcijas ir veicis Merito Partners fondos un pārvaldītos uzņēmumos. Uz 2024. gada beigām šīs investīcijas sasniedza jau 14.6 miljonus eiro. Veicot investīcijas Merito pārvaldītos fondos un uzņēmumos, ALPPES Capital ir pastarpināti līdzfinansējis investīcijas tādos uzņēmumos kā Saules Energy, kas Latvijā ir izbūvējis 8 elektrostacijas, moduļu māju ražošanas uzņēmumā MyCabin, kā arī e-komercijas uzņēmumā Adaptive Media. Tāpat ALPPES Capital līdzfinansēja nekustamā īpašuma attīstības projektus Vecrīgā un Mūkusalas rajonā. Starp līdzfinansētajiem investīciju uzņēmumiem ir arī tehnoloģiju uzņēmums Tapbox, kas izstrādā pašapkalpošanās risinājumus, kā arī Sef Storage, kas visās trīs Baltijas valstīs ar zīmolu Box Storage attīsta pašapkalpošanās mantu glabātuves.